Jakie są dostępne kolory donic?

paleta kolorów RAL

Donice betonowe dostępne są w trzech kolorach

Oferujemy donice betonowe w trzech różnych kolorach: czarnym, szarym i białym.

Ultra beton jest barwiony w masie

Dzięki barwieniu donic już w trakcie produkcji, barwnik jest dodawany do masy, a nie nanoszony tylko na wierzchnią część gotowej donicy. Barwienie w masie daje najwyższej jakości efekt, a donica w całym swoim przekroju jest tego samego koloru. Jakiekolwiek uszkodzenia nie powodują zmian w kolorze, a zadrapania o które bardzo trudno są niewidoczne. Dzięki gładkiej powierzchni ultra betonu kolor zachowa świeżość i estetyczny wygląd przed długie lata.

Wyselekcjonowane kolory donic

Mimo ograniczonej palety barw proponowane przez nasz klasyczne kolory donic betonowych doskonale komponują się z  roślinnością, zapewniając majestatyczny i zharmonizowany wygląd ogrodów i nie tylko.

Donice aluminiowe oraz plastikowe z włókna szklanego występują w każdym kolorze z palety RAL

Dzięki zaawansowanej technologii nakładania koloru, istnieje możliwość zakupienia donic aluminiowych i plastikowych z włókna szklanego w każdym kolorze z palety RAL. Istnieje również możliwość wyboru efektów powierzchni – czy kolor donicy ma być matowy czy półmatowy.

Aluminium malowane proszkowo

Farba proszkowa czyli termoutwardzalna, składa się w różnych proporcjach z żywicy, pigmentu, wypełniaczy oraz dodatków zapewniających różne efekty malowania. Proces malowania kończy na nagrzewaniu donicy nawet do 200o, w rezultacie czego farba ulega stopieniu, zapewniając jednakowy efekt malowanej powierzchni. Uzyskana powłoka lakiernicza zapewnia wielorakie korzyści. Lakier zabezpiecza przed korozją, jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, w tym także promieniu UV i wysokich temperatur.

Jednolity efekt powierzchni

Donice są wykończone estetycznie. Dzięki praktycznie nieograniczonym możliwościom kolorystycznym, donice aluminiowe mogą stać się dopełnieniem nawet najbardziej futurystycznych projektów.

Plastik, włókno szklane a żelkot

Żelkot to zewnętrzna, ochronna warstwa laminatu poliestrowego. Jest to bardzo zaawansowany technologicznie proces, zapewniający najlepsze pokrycie powierzchni kolorem. Inną znaną nazwą żelkotu są żywice powierzchniowe. Są one szeroko stosowane w przemyśle jako środek do laminowania modeli. Jest on wykorzystywany np. przy produkcji elementów do zabudowy samochodów, ciężarówek czy jachtów. Ostatnim krokiem barwienia jest polakierowanie powierzchni.

Niesamowita głębia koloru

Dzięki zastosowaniu żelkotu, kolory naszych donic są niezwykle nasycone i zachwycają swoją głębią.

Agenda
Zapytanie