5 pomysłów na aranżację ogrodu z dużymi donicami

duże donice betonowe w ogrodzie

Duże donice są świetnym sposobem na dodanie charakteru do Twojego ogrodu. Wybór odpowiedniego modelu jest kluczem do uzyskania estetycznego i funkcjonalnego ogrodu. Aby pomóc Ci wybrać donicę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby, podzieliliśmy ten artykuł poradniczy na pięć części. Dopiero budujemy swój wymarzony dom, a może mieszkamy już w nim od pewnego czasu? Każdorazowo warto zadbać o odpowiednią aranżację sąsiadującego z budynkiem ogrodu. To przestrzeń, która w istotny sposób wpływa na estetykę całej nieruchomości, zarazem umożliwiając nam komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Zależnie od naszych upodobań czy lokalizacji posesji, możemy zdecydować się na urządzenie ogrodu śródziemnomorskiego, angielskiego, eleganckiego, nowoczesnego, a nawet dzikiego. Co wyróżnia poszczególne typy oraz jak wykorzystać donice betonowe duże podczas ich planowania?

Ogród w stylu śródziemnomorskim

Lubimy relaksować się w pełnym barw i zapachów ogrodzie? Godnym polecenia rozwiązaniem będzie ogród w stylu śródziemnomorskim, wzorowany na włoskich lub hiszpańskich trendach. Choć polskie warunki klimatyczne utrudniają uprawę typowo ciepłolubnych roślin, nadal możliwe będzie stworzenie bujnej, zielonej oazy z użyciem rodzimych gatunków. W tym celu możemy sięgnąć po zimozielone pnącza, smukłe krzewy iglaste, pachnące zioła, wysokie trawy czy kwitnącą lawendę. Charakterystycznym elementem wystroju śródziemnomorskiego ogrodu są lekkie, ażurowe meble z drewna, rattanu bądź metalu wyścielone miękkimi poduszkami. Nie powinno zabraknąć w nim kamiennych murków, dekoracyjnych dzbanów, a także donic betonowych przed domem, w których zasadzimy wybrane kwiaty.

 

Ogród w stylu angielskim

Szukamy kompromisu pomiędzy elegancją a tradycją? Być może przypadnie nam do gustu ogród w stylu angielskim. Typowym dla niego elementem są naturalne żywopłoty przycięte w niesymetryczny sposób, które zapewnią nam wysoki poziom prywatności. Pomiędzy szpalerami powinny znaleźć się skalniaki lub piętrowe kompozycje, do złudzenia przypominające dziką przyrodę. W angielskim ogrodzie nie może zabraknąć trawnika lub ławeczek, które umożliwią nam komfortowy wypoczynek pod gołym niebem. W celu urozmaicenia przestrzeni możemy wznieść niewysokie murki lub przygotować kręte ścieżki z kamienia, żwiru bądź specjalnych cegieł. W ich sąsiedztwie możemy ustawić donice betonowe ogrodowe, w których zasadzimy zwisające rośliny o stonowanej kolorystyce. Całości dopełnią krzewy kwitnących róż, stawy lub strumyki o nieregularnym kształcie oraz ozdobne poidła dla ptaków.

 

Ogród w stylu eleganckim

Zależy nam, by przydomowy teren zachwycał swoim ekskluzywnym charakterem i wysoką funkcjonalnością? Weźmy pod uwagę możliwość urządzenia ogrodu w stylu eleganckim. To pełna formalizmu i pedantycznego wręcz rozplanowania przestrzeń, której aranżacja opiera się o geometryczne formy i pełną kontrolę nad zielenią. W takim ogrodzie dominuje sfera użytkowa – różnego rodzaju patia, ścieżki czy kąciki wypoczynkowe. W ich sąsiedztwie powinny znaleźć się efektowne drzewa podświetlone reflektorami, nowoczesne ławeczki czy duże donice betonowe. Warto posadzić tu łatwe do formowania rośliny, takie jak bukszpan, cis pospolity czy jałowiec. Istotne są ozdobne detale oraz wyjątkowy klimat, który można stworzyć za pomocą dekoracji przypominających małe dzieła sztuki.

 

Ogród w stylu dzikim

Chcemy do minimum ograniczyć konieczność bieżącej pielęgnacji roślinności? Wokół swojego domu możemy urządzić ogród w stylu dzikim. Powinien on obfitować w bujną, zróżnicowaną roślinność – wyglądającą, jakby rosła w nim od zawsze. Ten pozorny nieład możemy stworzyć w oparciu o drzewa owocowe, krzewy i kwitnące kwiaty, przeplatające się ze sobą na przemian. Taka kompozycja może przypominać letnią łąkę lub stary sad, w którym wygospodarujemy miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu. W dzikim ogrodzie mogą stanąć proste meble i lampy, które powinny dobrze komponować się z okoliczną roślinnością. Donice betonowe przed domem, w których zasadzimy wrzosy lub kosaćce, w harmonijny sposób połączą wnętrze budynku z otaczającą go zielenią. Pamiętajmy, że wbrew pozorom dziki ogród to nie porośnięta chwastami, zaniedbana gęstwina, a starannie zaplanowana przestrzeń – wymagająca jedynie podstawowej troski.

Chcemy urządzić modny i komfortowy w eksploatacji ogród? Do wyboru mamy wiele styli, które umożliwią nam zastosowanie ulubionych roślin i dodatków. Taka skrupulatnie przemyślana kompozycja będzie dla nas źródłem satysfakcji, każdego dnia zachwycając nie tylko domowników, ale również odwiedzających nas gości.

 

Ogród w stylu nowoczesnym

Podobają nam się ogrody eleganckie, jednak wolelibyśmy postawić na wersję o nieco uproszczonym charakterze? Dobrym rozwiązaniem może okazać się ogród w stylu nowoczesnym. Wyróżniający się minimalistyczną kompozycją, będzie dobrze współgrać ze współczesną, modernistyczną architekturą budynków mieszkalnych. Urządzając go należy kierować się zasadą „im mniej, tym lepiej”. Powinny dominować w nim proste linie i formy w postaci ścieżek, ławek czy formowanej roślinności. Symetryczne, wyraźnie odgraniczone trawniki będą tu sąsiadować z nieskomplikowanymi latarniami i zabudowanymi płotami. Obok tarasu mogą znaleźć się donice betonowe duże, w których zasadzimy gatunki o ciekawym pokroju i kolorystyce – grubosze lub iglaki. Dopełnieniem całości mogą stać się meble o oryginalnym wzornictwie oraz prostokątne oczka wodne lub nawet ściany wody spływającej po szkle.

 

Donica aluminiowa Apollo 8 Mobile1200 x 1200 x h:703 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 21 Mobile1500 x 500 x h:903 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 201500 x 500 x h:705 [mm]
Agenda
Zapytanie