Odpowiednie Donice na Zimę: Jak Wybrać Mrozoodporne Rozwiązania

donice z cortenu na taras

Czy w praktyce istnieją mrozoodporne donice betonowe, którym nie są straszne nawet minusowe temperatury? Tak. Te produkty są wykonywane z porządnego betonu architektonicznego i wysokojakościowego (UHPC). Dzięki temu są odporne na mrozy i mogą być stosowane w rozmaitych miejscach przez cały rok kalendarzowy. Okazuje się, że bardzo wytrzymałe na tej płaszczyźnie są również aluminiowe donice ogrodowe, produkty wykonane ze stali corten, czy włókna szklanego. M.in. dlatego, że sklep internetowy WOF oferuje asortyment dodatkowo ocieplany styropianem. 

Betonowe donice są wykonywane z porządnych materiałów 

Donice betonowe powstają z wysokiej klasy materiałów. Chodzi m.in. o beton architektoniczny. Tak samo, jak wysokojakościowy (typu UHPC). W tym drugim przypadku można liczyć na jeszcze lepsze parametry, które prowadzą do większej solidności, odporności i wytrzymałości. Sklep internetowy WOF oferuje urozmaicony asortyment. Do wyboru są donice betonowe różniące się pomiędzy sobą wagą, rozmiarami, kształtami, kolorami, czy zastosowaniem akcesoriów dodatkowych (w postaci nóżek) itd. Jest tutaj jednak wspólny mianownik. Wszystkie betonowe donice są starannie wykonywane z materiałów, które są mrozoodporne. Jeśli zaś szukasz czegoś do całorocznego zastosowania, to musisz mieć ten czynnik na swojej uwadze. 

Donice z betonu można stosować przez cały rok kalendarzowy w różnych miejscach 

Donice betonowe – ze względu na wykonanie z wysokiej klasy materiałów – mogą być swobodnie stosowane na zewnątrz przez 12 miesięcy w czasie roku kalendarzowego. Dodatkowo sprawdzają się w rozmaitych miejscach. Mogą być ulokowane na balkonach, tarasach, w ogrodach, czy w obrębie przestrzeni miejskiej. Te elementy małej architektury są bardzo elastyczne. Ich urok może ozdabiać zarówno ogrody klasyczne, jak i nowoczesne. Decydując się na takie produkty, należy dokładnie przeglądnąć ofertę i wybrać asortyment, który będzie dobrze pasował do danej aranżacji. To nie wszystko. Warto dodać, że profesjonalne donice z betonu mogą być selekcjonowane pod kątem sposobu zastosowania. Produkty z tego materiału np. bardzo dobrze sprawdzają się jako pojemniki na rośliny. Nie ma przeszkód, by służyły także w formie parawanu, dzięki któremu zapewnisz sobie o wiele więcej prywatności. 

Uniwersalne donice aluminiowe są dodatkowo ocieplone styropianem 

Donice z aluminium także są mrozoodporne. Warto dodać, że powstają one z porządnych materiałów. Dodatkowo sklep internetowy WOF oferuje asortyment, który jest ocieplany styropianem. Szukasz czegoś nie tylko na lato, ale także na inne pory roku kalendarzowego? Nie da się ukryć, że betonowe donice są dość ciężkie, co nie każdemu pasuje. W razie czego można postawić na produkty wykonane z solidnego aluminium. Poza tym Klienci mają do dyspozycji asortyment ocieplany warstwą styropianu (2cm) od wewnątrz. To powoduje, że aluminiowe donice także są mrozoodporne. Dzięki temu mogą być bez obaw zastosowane (przez cały rok kalendarzowy) na balkonie, tarasie, czy ogrodzie. Warto dodać, że te elementy małej architektury też są szczególnie często wybierane w kontekście sadzenia roślin. Nie ma jednak przeszkód, by aluminiowe donice służyły np. do wydzielania poszczególnych stref na terenie danego ogrodu. 

Czy donice ze stali corten mogą być używane w okresie zimowym na zewnątrz? 

Nie wiesz, czy donice corten mogą być zastosowane w czasie zimy np. w Twoim ogrodzie? Tutaj także nie ma żadnych przeciwwskazań, ponieważ są one mrozoodporne. To powoduje, że donice ze stali corten mogą być używane przez 12 miesięcy w czasie trwania roku kalendarzowego. Bez obaw o ich jakość. Jest to możliwe, ponieważ te produkty są realizowane z wysokiej klasy materiału. Odpornego na rozmaite warunki pogodowe. Chodzi m.in. właśnie o skrajnie niskie temperatury. Co ważne, ten asortyment także jest ocieplony styropianem. Dzięki temu Klient może z powodzeniem stosować te produkty nawet w trakcie np. srogiej zimy. 

Donice wykonane z włókna szklanego: czy są odporne na mrozy? 

Zastanawiasz się, czy donice z włókna szklanego są odporne na relatywnie niskie temperatury? Tak. Dzięki temu te elementy małej architektury również mogą być stosowane przez 12 miesięcy. Po raz kolejny trzeba wspomnieć o wykonaniu z wysokiej klasy materiałów. To nie koniec. W tym przypadku te donice również zostały ocieplone przy pomocy styropianu. Na skutek tego mogą być ulokowane w zimie na tarasie, balkonie, czy ogrodzie, który znajduje się obok Twojej nieruchomości. 

Dlaczego otwory odpływowe są tak istotne? 

Porządne donice powinny posiadać otwory odpływowe. Dzięki nim możliwy jest swobodny odpływ nadmiaru wody. Tego zagadnienia nie można bagatelizować. Gdyby donice nie posiadały takich otworów odpływowych, to wówczas rośliny mogłyby zacząć gnić od nadmiaru wilgoci. Narażone na szwank byłyby także same produkty. Jeśli donica nie będzie posiadać takich otworów, to zamarznięta w niej woda może ją nawet rozsadzić. Warto zatem pamiętać o tym konkretnym zagadnieniu w czasie zakupów. 

Agenda
Zapytanie