RODZAJE DONIC OGRODOWYCH

duża donica z cortenu

Rodzaje donic do ogrodu

Wyrózniamy różne rodzaje donic ogrodowych ze względu na materiał z którego zostały wykonane. Donice ogrodowe są ważnym elementem dekoracyjnym, które pozwalają wykorzystać przestrzeń.Jest wiele rodzajów donic do ogrodu, które mogą być wykonane z różnych materiałów i mają szeroki zakres rozmiarów. Na przykład donice ceramiczne są piękne i trwałe, a aluminiowe donice stanowią ciepły akcent dla każdego ogrodu. Plastikowe donice oferują łatwość transportu i obsługi, a metalowe donice dobrze się prezentują. Roślinność to materiał wykorzystywany przez kreatywnych ludzi do aranżacji przestrzeni życiowej indywidualnej lub w formacie publicznym. Z projektów korzystają mieszkańcy domków jednorodzinnych, urzędy, samorządy. W artykule omówienie tematu- donice. Nastąpi teraz wyróżnienie ich rodzajów i kilku praktycznych pomysłów zastosowania.Nie ma jednego typu donicy, który najlepiej sprawdzi się dla Twojej aranżacji.

rodzaje donic – Jakie donice wybrać?

  • Donica drewniana to długoletnia trwałość. Możliwa nieszczelność. Idealne na zewnątrz, do ogrodu. Dobry zakup takiej donicy musi się skupiać na wytrzymałości drewna;
  • Donica ceramiczna (gliniana) to niska cena oraz możliwość uzupełnienia standardowej aranżacji;
  • Donica metalowa to największa różnorodność wymiarów i kształtów. Są bardzo trwałe i wizerunkowo doskonałe, uważane za ekskluzywne;
  • Donica betonowa przetrwa właściwie wszystko, a uzupełniona gazonami betonowymi pozwoli budować precyzyjne kształty ogrodowe np. ścianki, murki otoczone kwiatami;
  • Donica plastikowa jest najmniej trwała. Na pewno najtańsza i sprawdzi się do hodowli użytkowych, domowych ziół, warzyw.

Na co zwracamy uwagę przy ZAKUPUJE DONIC ?

Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na odporność (warunki atmosferyczne), trwałość (ile lat mogą wytrzymać?), materiał, kształt (owalny, kwadratowy, talerz, kula itp.) i ostatecznie wagę. Dodatkiem do donic są skrzynie lub gazony pozwalające grupować roślinność.

Gdzie stosować?

Donice można postawić właściwie w dowolnym pomieszczeniu lub jako uzupełnienie działalności gospodarczych funkcjonujących na otwartej przestrzeni. Wykreować nimi stoiska handlowe na targach branżowych. Donice podłużne najlepiej wyglądają w budynkach, a węższe idealnie pasują na schody.

Dlaczego warto?

Przeciętna donica daje się łatwo przestawić. Ma zastosowanie w formacie „otwartym” i „zamkniętym”. Upraszcza pielęgnację ze względu na spełnienie wymagań glebowych. Donica ogranicza napływ różnych pasożytów, chwastów. Ostatecznie zróżnicowana kolorystyka, wymiary, możliwość doinstalowania oświetlenia LED (panele), ukrytych kamer (większe bezpieczeństwo). Pojedyncza donica daje się grupować w skrzyniach, tworząc tym samym wysoki poziom kreatywności projektu. Oddziela użytkowe strefy ogrodu lub mieszkania. Donica świetnie wytycza ścieżki. Produkt zindywidualizowany dopasowany do indywidualnych gustów nabywcy. Roślinność kreuje wizerunek, często prestiż budynku.

Przedstawiciele donic z naszej oferty

Agenda
Zapytanie