Donice aluminiowe w ogrodzie w stylu nowoczesnym

Donice aluminiowe w ogrodzie w stylu nowoczesnym

Czy wykorzystując donice prostokątne aluminiowe jesteśmy w stanie uporządkować przestrzeń?

Weźmy pod uwagę możliwość urządzenia ogrodu w stylu nowoczesnym. Taka przestrzeń wyróżnia się minimalizmem, harmonią i wysoką estetyką – doskonale wpisując się w aktualne trendy w budownictwie. Jak wygląda ogród nowoczesny, jakie rośliny powinny w nim rosnąć oraz jakie meble i dodatki będą do niego pasować?

Czy donice aluminiowe pasują do ogrodu w stylu nowoczesnym?

Ogród nowoczesny to przestrzeń, w której panuje wyjątkowy ład i harmonia. Dominują w niej innowacyjne rozwiązania dekoratorskie oraz proste, geometryczne linie – między innymi w postaci mebli czy donic ogrodowych aluminiowych. Na terenie utrzymanym w tym stylu powinien znaleźć się starannie przystrzyżony trawnik, poprzecinany prostymi ścieżkami i miejscami wypoczynkowymi. Pasujące do niego drewniane tarasy i podesty oraz żwirowe placyki umożliwią ustawienie nowoczesnych mebli ogrodowych oraz wybranych dekoracji. Ozdobą murawy mogą stać się iglaste krzewy, przycięte w formie kul, stożków czy walców. Ciekawym detalem będą murki oporowe dopasowane do architektury budynku oraz betonowe lub kamienne ściany, po których spływa kaskada szemrzącej wody. W nowoczesnym ogrodzie nie powinno zabraknąć także stonowanych, eleganckich dodatków umieszczonych wzdłuż ścieżek, na tarasie czy przy schodach.

Rośliny do nowoczesnego ogrodu

Jeśli jesteśmy zainteresowani stworzeniem nowoczesnego ogrodu, powinniśmy brać pod uwagę między innymi rośliny łatwe do formowania. Aby cieszyły one swoim pięknym wyglądem przez cały rok, warto sięgnąć po zimozielone iglaki – jałowce, żywotniki czy cyprysiki. Ciekawy efekt możemy uzyskać, przycinając bukszpan, ligustr pospolity czy grab pospolity. Te liściaste drzewa i krzewy świetnie sprawdzą się także jako minimalistyczny żywopłot, skutecznie chroniąc nas przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Interesującą ozdobą posesji będą donice z aluminium, w których rosną modne, ozdobne trawy – miskanty, trzcinniki czy palczatki. Wokół domu możemy zlokalizować egzotyczne gatunki roślin – jukę, mrozoodporny bambus czy niewysoki, ale oryginalnie wyglądający rojnik. Możemy również zdecydować się na zastosowanie kwitnących odmian kwiatów czy krzewów, takich jak liliowce, hortensje czy berberysy. Pamiętajmy o zachowaniu niezbędnego umiaru oraz dobieraniu egzemplarzy do donic aluminiowych o możliwie zbliżonej barwie. W nowoczesnym ogrodzie nie powinno łączyć się bowiem zbyt wielu kolorów.

Donica aluminiowa Apollo 71000 x 1000 x h:1105 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 111200 x 1200 x h:1305 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 101200 x 1200 x h:1105 [mm]

Donice aluminiowe i meble w ogrodzie nowoczesnym

Tuż obok donic aluminiowych, ważnym elementem aranżacji nowoczesnego ogrodu są meble. Powinny być one przede wszystkim komfortowe w bieżącej eksploatacji, umożliwiając nam wygodny wypoczynek na świeżym powietrzu. Aby przestrzeń zachowała spójny charakter, warto dopasować je do stylistyki terenu i samego budynku. W ogrodach w nowoczesnym stylu najlepiej będą wyglądać krzesła i stoły wyróżniające się stosunkowo prostą, ale ciekawą formą. Możemy sięgnąć po komplety stworzone z drewna, szkła lub bezbarwnego pleksi. Wersje z metalu lub aluminium będą natomiast dobrze komponować się z donicami aluminiowymi na wymiar. Przystępując do zakupu umeblowania, starajmy się unikać egzemplarzy z wikliny, wyposażonych w mocno dekoracyjne detale czy romantyczne ozdoby. Takie modele będą odpowiednie do ogrodów w stylu angielskim lub śródziemnomorskim, kłócąc się z ideą nowoczesnego, minimalistycznego stylu.

Czy donice aluminiowe mogą być dodatkiem do nowoczesnego ogrodu?

Ostatnim, ale równie ważnym elementem podczas urządzania nowoczesnego ogrodu są dodatki. Jedną z ciekawych dekoracji może stać się zbiornik wodny. Może być to oczko o prostokątnym, kwadratowym lub okrągłym kształcie oraz dyskretnym obrzeżu. Warto wziąć pod uwagę także możliwość stworzenia ściany, po której będzie spływać woda bądź metalowej kulistej fontanny. W celu podkreślenia najważniejszych walorów posesji, możemy zdecydować się na zastosowanie odpowiednio dobranego oświetlenia. Mogą być to solarne reflektory, nakierowane na drzewa i krzewy bądź proste, wysokie słupki LED, ustawione wzdłuż ścieżek. Na podjeździe oraz wokół oczka wodnego warto natomiast umieścić dyskretne oprawy najazdowe. Skutecznie rozjaśnią one mrok oraz w niebanalny sposób podświetlą donice aluminiowe. Godne uwagi są również minimalistyczne rzeźby, które – dzięki geometrycznej formie – będą zgodne z głównymi zasadami aranżacji nowoczesnego ogrodu.

Ogród w stylu nowoczesnym to rozwiązanie chętnie wybierane przez wielu inwestorów. Wyjątkowo estetyczne i funkcjonalne, a zarazem nieco mniej formalne niż ogród elegancki – pozwala w komfortowy sposób korzystać z przydomowego terenu. Dzięki formowanym krzewom, prostym meblom oraz dodatkom, takim jak modernistyczne rzeźby, oświetlenie czy donice aluminiowe – jest zarazem wizytówką całej nieruchomości. Wpływa bowiem korzystnie na jej estetykę i wartość, będąc świadectwem dobrego gustu właścicieli.

Donica aluminiowa Apollo 242000 x 500 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Apollo 181200 x 600 x h:605 [mm]
Donica aluminiowa Alessio 101200 x 1200 x h:1000 [mm]
Agenda
Zapytanie